Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Blue Gene superkompiuteriai

Blue Gene superkompiuteriai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Superkompiuteriai. Blue Gene/L. Blue Gene istorija. Blue Gene architektūra. Operatyvioji atmintis. Lygiagretusis Įėjimas/Išėjimas.

Ištrauka

Istoriškai, superkompiuteris siejamas su greičiausiu arba didžiausiu egzistuojančiu kompiuteriu. Yra daug superkompiuterio apibrėžimų, kurie laikui bėgant netenka prasmės, štai keletas populiariausių:
- tai kompiuteris kainuojantis daugiau nei dešimt milijonų dolerių.
- tai kompiuteris, kurio veikimas ribojamas ne centriniu procesoriumi, o įėjimu/išėjimu (I/O)
- tai kompiuteris, kuris atsilikęs "tik viena" karta nuo to, ko tau iš tikrųjų reikia.
Bendrai kalbant, superkompiuteris atlieka "virš normos" esančius skaičiavimus.
Nors visi šiuolaikiniai personaliniai kompiuteriai veikia dešimtimis ar šimtais megaflopų (milijonai skaičiavimų per sekundę), jie vis dar negali išspręsti kai kurių problemų pakankamai gretai.
Superkompiuterių gaminimas yra labai įdomi, tačiau brangi užduotis. Mašinos kelias nuo labaratorijos iki prekybos gali užtrukti keletą metų. Pačių naujausių superkompiuterių gaminimo išlaidos svyruoja nuo 150 iki 500 milijonų dolerių, o kartais ir daugiau. Toks projektas gali išeikvoti visus firmos resursus. Todėl yra visiškai suprantama, kodėl naujų superkompiuterių kūrimas laikomas paslaptyje.
Tačiau ne vien superkompiuterių gaminimas, bet ir naudojimas nemažai kainuoja. Vartotojui yra apmokestinamas laikas, kurį jis praleidžia naudodamasis sistema. Laikas yra išreiškiamas procesoriaus sekundžių skaičiumi, kurį veikia programa. Dar visai nesenai, Cray (vienas pirmųjų superkompiuterių) laikas buvo 1000 dolerių už valandą. Šis "Cray laikas" buvo labai dažnas būdas išreikšti kompiuterio kaštus laike.
Kam reikalingi superkompiuteriai? Kaip paprastam žmogui, jie nereikalingi. Mobilusis telefonas ar delninukas turi didesnę skaičiavimo galią, nei pirmieji pagrindiniai kompiuteriai, tokie kaip ENIAC ar Mark1. Labiausiai superkompiuteriai reikalingi mokslininkams, kurie turi atlikti daugybę skaičiavimų per labai maža laiko intervalą. Mokslininkai naudoja tokius kompiuterius visuose įmanomose sferose: kosmoso tyrinėjimams ir su tuo susijusiems dalykams (vaizduojant galaktikas ir tarpgalaktinias medžiagas), aplinkos modeliavimui (globalus šiltnamio efektas), matematikoje, fizikoje (pačios mažiausios materijos paieška), genų technologijoje (koks genas verčia mus senti), ir daug kitų sričių.
Iki 1965 metų buvo tik keli eksperimentiniai superkompiuteriai. Nuo 1965 metų prasideda vadinamoji superkompiuterių era. Ir pirmuoju superkompiuteriu laikomas CDC 6600 sumodeliuotas Seymour Cray. Šis superkompiuteris turėjo 9 megaflopų greitį. Laikui bėgant technologijos tobulėjo, kol pagaliau pasaulį išvydo Blue Gene superkompiuteriai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis75.74 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Maciulevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasInformatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Blue Gene superkompiuteriai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Maciulevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą