Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Fazės rekonstrukcija

Fazės rekonstrukcija

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Anotacija. Summary. Įvadas. Problema. Furjė transformacija. Fazės problema. Fazės rekonstrukcija ir autokoreliacija. Autokoreliacija. Autokoreliacija ir Furjė transformacija. Naudingos autokoreliacijos savybės. Iteraciniai fazės rekonstrukcijos algoritmai. Projekcijos. Furjė projekcija. Atramos projekcija. Neneigiamumo projekcija. Algoritmų veikimo schema. Paklaida. Stagnacija. Ralph Gerchberg, Owen Saxton "Gerchberg-Saxton map". Veikimo schema. Pavyzdys. Jim R. Fienup "Hybrid input-output map". Veit Elser "Difference map". Bendra forma ir atributai. Atributų tiesės ir poerdviai. Fiksuoti taškai ir sprendinys. Kompozicinis algoritmų taikymas. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais, schemomis ir grafikais.

Ištrauka

Fazės rekonstrukcijos problema aktuali daugelyje sričių, pradedant astronomija, baigiant medicina: kristalografija, holografija, fizikos, medicinos taikymai, kompiuterinė rega. Tiek tolimų žvaigždynų spiečių tyrinėjimas, tiek makromolekulių, kristalų struktūrų sandaros analizavimas susiduria su vaizdo taškų fazių pakitimo problema. Kaip pavyzdys galėtų būti kosmose esantys objektai, kurių vaizdas keliaudamas į žemę iki mūsų yra paveikiamas atmosferos:


Tai būtų galima palyginti su triukšmu (noise), kuris įsipina į originalų signalą. Užduotis būtų tą triukšmą pašalinti. Tai būtų pakankamai lengva padaryti, jei būtų žinoma triukšmo funkcija, tačiau jei ji nėra žinoma, tuomet užduotis tampa ne iš lengvųjų. Juolab kad net ir eliminavus triukšmą, dar nereiškia, kad nufiltruotas signalas turės tokią pat fazę kaip ir pirminis signalas, dažnai po tokio filtravimo gaunamas signalas tėra to signalo autokoreliacija [Fie06a]. Tuomet uždaviniu tampa signalo atkūrimas iš autokoreliacijos, kas ir priveda mus prie fazės atkūrimo iš Furjė modulio problemos.
Šis darbas apsiriboja dvimačiais objektais ir jų fazės atkūrimu.
Ne vienas algoritmas jau yra pasiūlytas kaip galima sprendimas fazės rekonstrukcijai iš Furjė modulio. Šiame darbe apžvelgta keletas žinomiausių iteracinių fazės rekonstrukcijos algoritmų, skirtų dvimačiams monochromatiniams vaizdams rekonstruoti iš jų autokoreliacijos, palyginti jų veikimo laikai, efektyvumas bandant atkurti tiek teigiamas, tiek neigiamas reikšmes turinčius vaizdus, aptartos iškilusios problemos, tokios kaip stagnacija, nesugebėjimas atkurti neigiamas taškų reikšmes, šių problemų sprendimo būdai. Kaip rezultatas pateikiama programa "Fazės rekonstrukcijos algoritmai", kurioje yra sukurtas bendras interfeisas iteraciniams fazės rekonstrukcijos algoritmams dėl ko naudojantis šia programa lengva realizuoti, palyginti ir įvertinti daugelį iteracinių fazės rekonstrukcijos algoritmų. Šiuo metu joje yra realizuoti trys fazės rekonstrukcijos algoritmai: Ralph Gerchberg ir Owen Saxton pasiūlytas "Gerchberg-Saxton map" algoritmas, Jim R. Fienup "Hybrid input-output map" ir Veit Elser "Difference map". Papildomai kaip pagalbinė priemonė palikta galimybė lengvai realizuoti ir naudoti vaizdo apdorojimo algoritmus, tokius kaip filtravimas, naudojantis šiems algoritmams sukurtu bendru interfeisu.
Išsamiau fazės atkūrimo problema aptarta 1 skyriuje. Naudingos autokoreliacijos savybės, naudojamos fazės rekonstrukcijos algoritmuose, aptartos 2 skyriuje. Bendra iteraciniams fazės rekonstrukcijos algoritmams būdinga veikimo schema, paklaida ir stagnacija aptarta 3 skyriuje. Lyginami algoritmai bus Ralph Gerchberg ir Owen Saxton pasiūlytas "Gerchberg-Saxton map", kuris plačiau aprašytas 4 skyriuje, Jim R. Fienup "Hybrid input-output map" algoritmas, aprašytas 5 skyriuje ir Veit Elser "Difference map", aprašytas 6 skyriuje. Galimybės taikyti kai kurias algoritmų kompozicijas iteraciniame procese aptartos 7 skyriuje. Galiausiai pateikiamos darbo Išvados. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių diplominis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis242 KB
Autoriusignis55
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDr. Algirdas Bastys
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fazes rekonstrukcija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dr. Algirdas Bastys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą