Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Moderniųjų kompiuterių USB analizė

Moderniųjų kompiuterių USB analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Kompiuterių technikos kursinis projektas. Įvadas. Užduoties analizė. USB sąsajos analizė. USB vystymosi kryptys. USB palyginimas su kitomis sąsajomis. USB sandara. Bendra USB architektūra. Fizinė ir loginė magistralės architektūra. Fizinė USB architektūra. Loginė USB architektūra. USB sudedamos. USB įtaisų savybės. Šakotuvų savybės. Host’o savybės. USB prietaisų pavyzdžiai. Pelė ir klaviatūra. Vaizduokliai. USB į COM ir USB į LPT adapteriai. Skaitytuvai. Modemai. USB garso įranga. Egzotiniai įtaisai. Tinklo pajungimas naudojant USB sąsają. USB-Ethernet adapteris. Tiesioginis sujungimas per USB jungtį. Duomenų perdavimas. USB prietaisų pajungimas ir konfigūravimas. USB prietaisų pajungimas ir konfigūravimas. USB nustatymai BIOS'e. Išvados.

Ištrauka

Nuoseklios sąsajos įdomios tuoj, kad leidžia apjungti daug įrenginių, naudojant tik vieną (arba dvi) poras laidų. Iki 1986 metų asmeninių kompiuterių nuoseklios sąsajos dirbo pagal RS-232 specifikaciją. Nors RS-232 išsaugo visus nuoseklaus ryšio privalumus, ji turi ir trukumų. Pačios svarbiausios iš jų – blogas atsparumas trukdžiams (kas riboja aukštą siuntimo greitį), vieno įrenginio pajungimas (prie vienos nuoseklios jungties).
Dar venas asmeninių kompiuterių sąsajų trukumas – giežtai nustatytas jų pritaikymas. Taip, COM-jungtis naudojama pelės arba modemo pajungimui, LPT-jungtis – spausdintuvo arba skaitytuvo pajungimui, klaviatūros jungtis naudojam tik klaviatūros pajungimui, ir t.t.
1996 metais atsiranda naujos sąsajos 1.0 versija, pavadinta USB sąsaja (Universal Serial Bus, universalioji jungtis), o 1998 rudenį – 1.1 versija, pataisanti prieš tai buvusios versijos problemas. 2000 metais pasirodė versija 2.0, kurioje buvo numatyta sąsajos pralaidumo padidinimas net 40 kartų. Šiuo metu, dirbama prie 3.0 versijos atsiradimo. Tikimasi, kad pirmieji USB 3.0 įrenginiai pasieks parduotuvių lentynas jau 2009 metais.
USB sąsajos analizė
USB – Unusable Serial Interface (nuoseklioji sąsaja netinkama naudojimui). 1998 metų trumpinio iššifravimas.
USB vystymosi kryptys
Nuolatinis įrenginių, jungiamų į asmenini kompiuterį, skaičiaus didėjimas, ir nuolatinis išorinių sąsajų vystymasis iškėlė labai nemalonia situacija: iš vienos pusės, kompiuteris turi turėti daugybę skirtingų jungčių, o iš kitos pusės – didžioji jų dalis nenaudojama. Pavyzdžiui, pelė arba modemas jungiami prie nuoseklios jungties, spausdintuvas arba skaitytuvas – lygiagrečios, klaviatūrai reikėjo turėti dvi jungtis – senas klaviatūrinis ir PS/2 ir t.t. Maža to, i vieną jungti jungiamas tik vienas įtaisas.
Natūralu, jog kompiuterių "geležies" gamintojai susimastė apie bendros universalios sąsajos sukūrimą. 1996 metų pradžioje atsiranda naujos sąsajos 1.0 versija, pavadinta USB sąsaja (Universal Serial Bus, universalioji jungtis), o 1998 rudenį – 1.1 versija, pataisanti prieš tai buvusios versijos problemas. 2000 metais pasirodė versija 2.0, kurioje buvo numatyta sąsajos pralaidumo padidinimas net 40 kartų. Taip, 1.0 ir 1.1 užtikrina darbą 12 Mbit/s ir 1,5 Mbit/s greičiu, o 2.0 – 480 Mbit/s greičiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-02
DalykasKompiuterių kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis493.87 KB
AutoriusPavelas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Vaidas Jasonis
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moderniuju kompiuteriu USB analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. dr. Vaidas Jasonis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą