Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kombinuotas puslapių ir segmentų metodas. Apsauga ir bendras atminties naudojimas

Kombinuotas puslapių ir segmentų metodas. Apsauga ir bendras atminties naudojimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Atminties valdymas. Konkurencija. Skyriai ir sritys. Segmentacija. Puslapiavimas. Segmentacija ir puslapiavimas. Puslapiais organizuojama virtualioji atmintis. Puslapių apsikeitimo strategijos. Puslapiais skirstomas atminties valdymas. Segmentais skirstoma atmintis (segmentation). Atminties apsauga. Atminties apsaugos ir bendro naudojimo aspektai. Personalinio kompiuterio operacinės sistemos (OS) atminties modeliai.

Ištrauka

Atminties valdymas yra susijęs su kompiuterio turimos atminties valdymu, jos išskyrimu taikomųjų programų, reikmėms, užtikrinant, kad jos netrukdys viena kitai.
Rezidentinės ir laikinos programos.
Operacinė sistema – tai programų aibė. Dalis iš jų , tokios kaip tos, kurios kontroliuoja fizinį I/O yra nuolat reikalingos taikomųjų programų darbo užtikrinimui, todėl jos yra rezidentinės ir turi nuolat būti atmintyje. Kitos programos, kaip pavyzdžiui disko formatavimo naudojamos rečiau. Šios laikinos programos gali būti laikomos diske ir nuskaitomos į atmintį tik iškilus reikalui jas panaudoti.
Paprastai pati operacinė sistema užima žemiausių atminties adresų sritį., pradedant nuo 0. Toliau seka sritis, kurią užima rezidentinės sistemos paprogramės. Likusi atminties sritis, laikina sritis, į kurią yra talpinamos taikomosios programos bei laikinos operacinės sistemos paprogramės.

Dėl skirtingų kompiuterio ir jo periferinių įrenginių greičių, I/O operacijos turi didelę įtaką sistemos efektyvumui. Pavyzdžiui, tarkime, kad kompiuterio atmintyje randasi viena programa. Programa negali apdoroti tų duomenų, kurių ji dar neturi, arba ji nebus baigta, kol nebus baigtas išvedimas.; taigi programa turės laukti įvedimo arba išvedimo pabaigos. Kadangi ta programa kontroliuoja kompiuterį, kompiuteris lauks taip pat. Taigi dėl greičių skirtumo tarp procesoriaus ir periferinių įrenginių, programa daugiau laiko praleis laukdama I/O nei apdorodama duomenis.
Taigi kodėl nepatalpinti dviejų programų į atmintį? Tada, kol programa A lauks duomenų, procesorius galės skirti dėmesį programai B. Ir kodėl apsiriboti dvejomis programomis? Esant trims programoms dar geriau bus išnaudotas laukimo laikas. (6,2) Bendru atveju, kuo daugiau programų bus atmintyje, tuo geresnis bus procesoriaus panaudojimas.
Vieno mašinos ciklo metu procesorius paima ir apdoroja tik vieną mašininę komandą(instrukciją). Kadangi procesorius vienu metu gali vykdyti tik vieną instrukciją, jis negali vienu metu vykdyti dvi ar daugiau programų. Taigi, nors daug programų gali dalintis atmintimi, tik viena iš jų gali būti aktyvi. Lygiagretumas reiškia "tuo pačiu momentu". Nė joks vienas procesorius negali vykdyti dviejų arba daugiau programų lygiagrečiai. "Concurrent" (konkuruojančiai) reiškia "tame pačiame laiko intervale". Procesorius iš tikrųjų gali vykdyti dvi ar daugiau programų šiuo principu. (concurrently). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-03
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis311.63 KB
AutoriusJakudza20
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Tumasonis
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kombinuotas puslapiu ir segmentu metodas. Apsauga ir bendras atminties naudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Tumasonis
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą