Išplėstinė paieška
 
 
 

Displėjai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. SK displėjai. Kas yra skystasis kristalas? Twisted nematic (TN) displėjai. Super twisted nematic (STN) displėjai. Double super twisted nematic (DSTN) displėjai. TSTN (Triple super twisted nematic) displėjai. CCSTN (Color coded super twisted nematic) displėjai. FED (ferro electric display) displėjai. TFD (thin film diode) ir TFT (thin film transistors) displėjai. Kitos plokščių displėjų technologijos. VFD (vacuum fluorescent display) displėjai. Elektroliuminescencinės (EL) panelės. Displėjai su plazminiais ekranais (PDP's). Displėjai su elektrovakuuminiais šaltųjų katodų ekranais FED. Naujausi pasiekimai ir ateities technologijos. Išvados.

Ištrauka

Svarbiausi monitoriaus parametrai yra tokie, kaip geras vaizdo "skaitomumas", didelė skiriamoji geba, greita reakcija į vaizdo pokyčius, nedidelės energijos sąnaudos, mažas svoris, paprastas elektroninis valdymas, plačios spalvų gamos arba pustonių atkūrimas ir prie viso to nedidelė kaina.
Vaizduokliai su elektroniniais vamzdžiais (CRT - Cathod Ray Tube), liaudyje vadinamais kineskopais, turi pora principinių, nepašalinamų trūkumų, kurie apsunkina jų panaudojimą su nešiojamais kompiuteriais - dideli gabaritai ir suvartojama galia. Reikia pažymėti, kad pirmas portatyvinis kompiuteris "IBM PC Portable" buvo, vis dėlto, su CRT vaizduokliu ir jeigu nešioti jį buvo ne taip ir sunku (viso labo kokių 10 - 15 kg.), tai apie autonominį maitinimą ir kalbos nebuvo. LapTop (iš ang. k. - antkeliniai) ir NoteBook (iš ang. k. - bloknotiniai) tipų personaliniuose kompiuteriuose naudojami plokšti vaizduokliai (Flat Panel Display), pagrįsti įvairiais fizikos principais.
Skystuosius kristalus atrado austrų botanikas Rheinitzer dar 1888 metais. Nors skysti kristalai žinomi jau seniai, reikia pasakyti, kad iki 60-tųjų mūsų amžiaus metų skysti kristalai niekaip nebuvo naudojami. 1963 metais amerikiečių mokslininkas Williams'as, dirbęs RCA (Radio Corporation of America) firmoje, pastebėjo, kad paveikus skystąjį kristalą elektriniu lauku, šviesos sklidimas per jį pasikeičia. Po penkerių metų kitas RCA tyrinėtojas Heilmeyer'is ir jo kolegos pagamino pirmą displėjaus prototipą. 1971 metais JAV mokslininkai Schadt ir Helfrich išrado ir Fergason pademonstravo pirmą prietaisą su taip vadinama Twisted-Nematic ląstele (TN-elementas).
Labiausiai paplito displėjai su elektroniniu vamzdžiu (CRT), naudojami kabinetiniuose kompiuteriuose, ir plokštieji skystųjų kristalų displėjai (LCD - Liquid Crystal Display), naudojami nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Be šių tipų displėjų, gaminami plokštieji displėjai su plazminiais ekranais (PDP - Plasma Display Panel) ir su elektrovakuuminiais šaltųjų katodų ekranais (FED - Field Emission Displays).
Jeigu pritaikyti konservatyvumo supratimą kompiuteriams, tai labiausiai konservatyvi jo dalis - monitorius. Procesoriaus našumas, kietų diskų talpa, atmintinių dydis didėja keletą kartų per metus, atsiranda nauji korpusų, klaviatūrų, manipuliatorių tipai, diskelius ir lazerinius diskus keičia ZIP ir DVD - ir tik monitorius nekeičia savo išvaizdos - dešimt kilograminė dėžė, užimanti gerą trečdalį rašomojo stalo.

1 pav. LCD ekranų panaudojimas.
Tačiau, pastaraisiais metais, nepajudinamą CRT displėjų viešpatavimą kompiuterių monitorių ir televizorių rinkoje drebina vis populiarėjantis skystųjų kristalų (SK) ir kiti plokšti displėjai. Naujų monitorių modelių su SK ekranais atsiradimo procesas įgauna vis didesnį pagreitį. Dar keletą metų atgal panašūs monitoriai (nekalbant apie televizorius) atrodė labai brangiu žaisliuku, kuriuos įsigyti galėjo tik Pentagonas ar galingi bankai. Šiandien tokius monitorius gamina dauguma Japonijos, JAV ir Europos vedančių firmų - ADI, CTX, NEC, Mag, Panasonic, Philips, Sampo, ViewSonic, Eizo, Hitachi, Sharp, Sony, IBM ir kt. - ir vis pasirodo naujų modelių. Galima nurodyti keletą svarbių priežasčių, kodėl didėja dėmesys LCD ekranams:
paskutiniai LCD matricų gamybos technologijos pasiekimai leido žymiai pagerinti vaizdo kokybę, kuri daugeliu atveju aplenkia standartinius CRT monitorius;
per pastaruosius metus LCD matricų kainos nukrito 4-8 kartus, todėl pastebimai sumažėjo kainų skirtumas tarp LCD ir CRT monitorių;
pirmą kartą per daugelį metų LCD matricų paklausos ir pasiūlos santykis tapo subalansuotas. LCD matricų deficito nebuvimas leidžia monitorių gamintojams pirkti jiems reikiamą matricų kiekį nekonkuruojant su portatyvinių kompiuterių gamintojais.
Plazminės panėlės (PDP) pagristos dujų švytėjimu, veikiant jas elektriniu lauku. Tokie vaizduokliai suvartoja daugiau energijos negu LCD, dėl ko komplikuojasi jų panaudojimas sistemose su autonominiu maitinimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-11
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis676.25 KB
Autoriusvoodoo20
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasS. Intas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Displejai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • S. Intas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą