Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Informacijos kaupikliai (2)

Informacijos kaupikliai (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: aptarti labiausiai paplitusius informacinius kaupiklius. Informaciniai kaupikliai. Lankstūs diskeliai. Lanksčiųjų diskelių sandara. Kompaktiniai diskai. CD-R ir CD-RW diskai. DVD diskai. Blue-ray diskai. USB raktas. Kietasis diskas. Kietojo disko sandara. Kiti informaciniai kaupikliai. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu sparčiai išaugo Interneto vartotojų ir asmenų, turinčių namuose kompiuterius, skaičius. Dėl to šios priežasties skaitmeninės formos informacija tampa vis didesne mūsų kultūrinio ir intelektualinio palikimo dalimi. Nuo to laiko, kai atsirado pirmieji kompiuteriai, įvairiai skaitmeninei informacijai, kaip pavyzdžiui filmams, muzikai, fotonuotraukoms, dokumentams, programinei įrangai ir kt. saugoti reikėdavo vis daugiau ir daugiau didesnės talpos įrenginių. Tobulėjant informacinėms technologijoms, tobulėjo ir informacijos kaupimo įrenginiai.
Būtent skaitmeninės formos informacijai saugoti, laikyti, pernešti ar kitaip apdoroti yra naudojami informaciniai kaupikliai. Tai įrenginiai, kurie padeda kaupti, laikyti ir saugoti kompiuteriu apdorojamą informaciją. Dėl to šiame darbe pasistengsime apžvelgti duomenų saugojimo įrenginių tipus ir pagrindines jų charakteristikas. Darbo tikslas – aptarti labiausiai paplitusius informacinius kaupiklius. Pagrindiniai darbo uždaviniai:
• išsiaiškinti, kokie yra informacinių kaupiklių tipai;
• aptarti kaupiklių ypatybes;
• išanalizuoti informacinių kaupiklių sandaras.
Darbo metu buvo taikoma Internetinės informacijos šaltinių analizės metodas.
Prieš išjungiant kompiuterį reikalingą informaciją ir savo svarbius duomenis reikėtų įrašyti į energetiškai nepriklausomą atmintį, kadangi išjungus kompiuterio maitinimą visa esanti informacija operatyvinėje atmintyje pradingsta. Vienas iš būdų išsaugoti informaciją yra įrašyti ją į įvairius informacinius kaupiklius. Pirmieji informacinaii kaupikliai buvo diskiniai, dėl to pirmoji Microsoft operacinė sistema vadinosi DOS (Disk Operation System) – diskine operacine sistema. Pagrindinė šių kaupiklių paskirtis – ilgalaikis informacijos saugojimas. Šiuo metu yra daug įvairių diskinių ir ne diskinių irenginių [5]. Juose sukauptai informacijai skaityti reikalingi specialūs įtaisai. "Vadinasi, reikia išorinių įrenginių, kurie padėtų kaupti ir laikyti kompiuterio tvarkomą ar sutvarkytą informaciją. Ir tokie įrenginiai paprastai vadinami išorine kompiuterio atmintine arba tiesiog informacijos kaupikliais. Išorinės ir vidinės atmintinės trūkumai ir privalumai atvaizduoti paveiksle nr. 1 [1]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-06
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis594.88 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų45 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasI. Andriukaitienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos kaupikliai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • I. Andriukaitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą