Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Kompiuterių raidos istorija. Kompiuterių kartos (5)

Kompiuterių raidos istorija. Kompiuterių kartos (5)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Pirmieji skaičiuotuvai. Abakus (Abacus). Logaritminė liniuotė. Paskalina. Leibnico mechanizmas. Programuojamos mašinos. Žakardinės staklės. Skirtuminė ir analitinė mašina. Thomaso aritmometras. Holleritho tabuliatorius. Pirmieji elektroniniai kompiuteriai. Konradas Cuzė. MARKI. ABC. ENIAC. Neumano architektūra. ESM "Edsac". UNIVAC. Kompiuterių kartos. Pirmoji karta (19450-1956). Antroji kompiuterių karta. Tranzistoriai. Trečioji kompiuterių karta. Integrinės schemos. Ketvirtoji karta (1971 - šiandiena). Penktoji karta – kompiuterijos ateitis. Kompiuteriai Lietuvoje. Kompiuterių tipai. Išvados.

Ištrauka

Ko gero niekas geriau necharakterizuoja šiandienos visuomenės kaip kompiuteris. Kompiuteris ir susijusios informacinės technologijos daugiau ar mažiau skverbiasi į visas mūsų gyvenimo sritis.
Kompiuteris – skaičiavimo mašina. Jis neturi intelekto, negali priimti savarankiškų sprendimų ir negali daryti klaidų. Įrenginys kiekvieną savo veikimo sekundę atlieka skaičiavimus, kurie pasireiškia darbo atlikimu. Kompiuterių galimybės bei įvairovė priklauso nuo programinės įrangos, kuri gali atlikti daug operacijų. Šiuolaikinius kompiuterius mes naudojame ne tik skaičiavimams atlikti, tačiau daugelio programų veikimas remiasi matematiniais skaičiavimais. Pvz.: žiūrėdami filmą mes dažnai nenutuokiame, kokie sudėtingi matematiniai skaičiavimai tuo metu yra atliekami. Kompiuteriui, panašiai tokiam, kokį turime šiandien, dar labai nedaug metų – vos pusšimtis. Tačiau žmogus nuo seno bandė kurti įvairias priemones, kurios palengvintų intelektinę veiklą – pirmiausia, skaičiavimus. Pirmuosius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai bei prekeiviai. Tad atsigręžkime ir pažiūrėkime, kaip kompiuteris tapo tokiu, koks šiandien yra.

Pirmoji skaičiavimo priemonė buvo rankų ir kojų pirštai. Vėliau imta naudoti įvairius daiktus: lazdas su įpjovomis, virves su mazgais. 3000 m. prieš Kristaus gimimą (m. pr. Kr.) šumerai sukūrė skaičiavimo mechanizmą, kurį sudarė dėžė, pripildyta juodų ir baltų akmeninių rutuliukų. 2000 m. pr. Kr. kinai suvėrė akmeninius rutuliukus ir sudėjo į dėžę. Senovės graikai ir romėnai naudojo panašius skaičiavimo įtaisus, vadinamus Abakus (Abacus). Šiuos įtaisus sudarė eilėmis suverti ir įrėminti slankūs rutuliukai. Rėmas pertvara buvo padalytas į dvi dalis: ,,dangų" ir ,,žemę". Kiekvienoje ,,dangaus" eilėje buvo suverta po 2 rutuliukus, kurių kiekvieno vertė pasidarydavo lygi 5, kai jis pasiekdavo pertvarką. Kiekvienoje ,,žemės" eilėje buvo suverta po 5 rutuliukus, kurių kiekvienas, pasiekęs pertvarką, įgaudavo vertę, atitinkančią skaičių 1. Abakus yra ilgai ir plačiai neduotų ,,skaitliukų" protėvis.
Daugiausia reikšmingų skaičiavimo įtaisų buvo sukurta XVII – XIX a. Įdomiausi iš jų chronologine tvarka aprašyti toliau.

1614 m. škotų matematikas ir teologas Johnas Napieras pirmą kartą aprašė logaritmus ir sudarė logaritmų lenteles. 1620-1624 m. Edmundas Gunteris, panaudojęs logaritmines lenteles sukūrė ir aprašė mechaninį prietaisą – Gunterio skalę (angl. Gunter's scale) – logaritminės liniuotės (Slide rule) prototipą. Amadelis Manheimas, būdamas dar studentas, sukūrė 10 colių ilgio liniuotę su keturiomis skalėmis, skirtomis daugybai, dalybai, kėlimui laipsniu ir šaknies traukimui. Vėliau, daug kartų patobulinus šią liniuotę buvo galima sudėti, atimti, logaritmuoti, antilogaritmuoti, ieškoti trigonometrinių funkcijų reikšmių. Logaritminės liniuotės buvo dviejų formų: liniuotės ir skritulio. 1960 m. pagaminta logaritminė liniuotė jau prilygo geram kalkuliatoriui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-12
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis1.31 MB
AutoriusIvoncik
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Aleknaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu raidos istorija. Kompiuteriu kartos (5) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J. Aleknaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą