Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Namų kompiuterio aušinimo sistemos modifikavimas

Namų kompiuterio aušinimo sistemos modifikavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Aprašymas

Anotacija. Įvadas. Profesinės kompetencijos demonstruojamos projekte. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Projekte naudotų pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Paprasčiausios aušinimo oru sistemos veikimo principas. Pagrindiniai reikalavimai, renkantis aušinimo sistemas, namų vartotojų grupei. Naujausių kompiuterinių korpusų apžvalga. Efektyviausios ir populiariausios aušinimo sistemos. Namų kompiuterio oro srauto krypčių analizė. Projektinė dalis. Aušinimo sistema su LM317 įtampos reguliatoriumi. Aušinimo sistema panaudojant MIC502 integrinį grandyną. Aušinimo sistema su PIC16F877 mikrovaldikliu. Kompiuterio korpuso modifikavimas efektyviam aušinimo sistemų palaikymui. Aušinimo sistemų lyginamasis vertinimas. Darbo sauga ir ekologija. Ekonominė dalis. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Tobulėjant kompiuterinei technikai, keičiasi jų technologijos, sparta, dydis ir kiti svarbūs parametrai. Galingos grafinės programos, kaip 3DS Max, Maya, reikalauja sparčių keturių branduolių procesorių, kad galėtų greitai apdoroti grafines užklausas. Pilnai apkraunant procesorių jis kaista, standartinis aušintuvas nepajėgia pakankamai jį aušinti, tuo metu kaista visas kompiuterio korpusas ir kiti komponentai, nepakankamai efektyvus kompiuterio aušinimas gali sulėtinti kompiuterio komponentų greitį.
Šiuo baigiamuoju projektu bus sprendžiamos problemos, kaip pagerinti kompiuterio komponentų aušinimąsi. Bus pasiūlyta keletas variantų, kaip pagerinti kompiuterio korpuse oro srautų vėdinimąsi ir pateikta keletą aušinimo oru sistemų, kurios padėtų efektyviai aušinti kompiuterio komponentus. Baigiamajame darbe yra suformuluojami tikslai, kuriais remiantis bus atliekamos užduotys.
Dauguma namų vartotojų yra nepatenkinti esamo savo kompiuterio korpuso aušinimusi. Kodėl taip yra? Viena iš pagrindinių priežasčių, kurios pablogina kompiuterio korpuso aušinimąsi, tai sukauptas dulkių kiekis. Dulkės gali užkimšti radiatorius ir tai pablogina vėdinimąsi, reikia reguliariai išvalyti kompiuterį nuo susikaupusių dulkių.
Kai finansai riboja galimybes, nusipirkti daugiafunkcines garsių gamintojų aušinimosi sistemas, galima ir pačiam pasigaminti nebrangią, paprastą aušinimo sistema, turint pakankamai elektronikos žinių. Aprašysiu ir paanalizuosiu, kaip reikia nesunkiai pasigaminti keletą aušinimo sistemų, panaudojant įtampos reguliatorių ir integrinį grandyną.
Namų vartotojams, turintiems galimybių įsigyti gerą aušinimo sistemą, kartais sunku išsirinkti iš didelio produktų asortimento. Pirmiausiai vartotojas turi sau išsikelti reikalavimus, pagal kuriuos bus ir renkamasi aušinimo sistema. Išanalizavus pagrindinius kriterijus, pagal ką bus renkamasi aušinimo sistema, prekių asortimentas susiaurėja ir tampa aišku, kokį produktą galima įsigyti, kad pagerinti kompiuterio aušinimo sistemą.
Baigiamajame darbe bus remiamasi per trejus mokslu metus įgytomis žiniomis, įvairiausia literatūra ir internetiniais puslapiais susijusiais su informacinėmis technologijomis. Viskas bus apžvelgiama teoriškai nuo pat smulkių pagrindų, kad priėjus prie projektinės dalies viskas būtų žinoma. Tik išanalizavus daugumą informacijos šaltinių, galima bus susidaryti nuomonę apie norimą komponentą. Įgijus teorines žinias apie gaminamąjį maketą, bus galima jį pačiam praktiškai realizuoti ir pagaminus pamatyti, kaip jis pats veikia bei atlikti keletą bandymų įšdėstyti jo privalumus ir trūkumus.
Atlikus projektinę dalį, sumaketavus visas aušinimo sistemas ir įvykdžius visus baigiamojo projekto darbus tikslus, bus pateikta grafiškai testavimo metu užfiksuoti rezultatai, pateikta detali išvada apie rezultatus.
Baigiamojo darbo analitinėje dalyje viskas pradedama ir analizuojama nuo paprasčiausių dalykų, kurie prives prie projektinės dalies. Išanalizavus užduotį ir jos pagrindinius darbo tikslus, reikia apžvelgti pagrindinius informacijos šaltinius, pagal kuriuos bus rašomas baigiamasis projektas. Norint pagaminti oro aušinimo sistemą, reikia įsigilinti į jos veikimo principus. Apžvelgus naujausių kompiuterių korpusus, aušinimo sistemas ir išanalizavus kompiuterio korpuso oro srauto kryptis, galima pereiti prie projektinės dalies.
Projektinė dalis susideda iš trijų pagrindinių aušinimo sistemų analizių, kurios tuo metu bus testuojamos ir aprašoma, kaip jos veikia. Aprašius aušinimo sistemas, bus sprendžiamos problemos, kaip modifikuoti kompiuterio korpusą, kad būtų efektyvus aušinimasis.
Skyriuje darbo sauga ir ekologija bus aprašomas pagamintos konstrukcijos eksploatacijos įvertinimas, pagal tam tikras specifikacijas reikės laikytis, kad pagamintas maketas stabiliai ir saugiai veiktų.
Ekonominėje dalyje bus rašoma apie rinkos tyrimą ir paklausos įvertinimą, bei prognozavimą. Pasiūlyta keletą marketingo strategijų, taip pat maketo gamybos finansinis įvertinimas.
Skyriuje "Darbo rezultatų ir jų aptarimas", bus pateikiamos diplomanto išvados apie baigiamąjį projektą, rašoma kaip sekėsi įvykdyti užduotis, pagaminti ir išbandyti oru aušinimo sistemas.
Baigiamojo projekto prieduose, bus pateikiama grafinė dalis apie atliktus darbo rezultatus ir pateikiama trijų oru aušinimo sistemų principinės schemos.
Baigiamojo projekto darbo tikslai:
1. Įvertinti naujausius kompiuterių korpusus, kurie pasižymi geromis aušinimo savybėmis
2. Apžvelgti, mėgėjų taikomas priemones aušinimo sistemų gerinimui
3. Patobulinti kompiuterio aušinimo sistemą, pritaikant aušintuvų valdiklius su įvairiais termojutikliais ir integriniais grandynais
4. Palyginti visus tris aušintuvų valdiklius, aptarti jų savybes. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-28
DalykasKompiuterių diplominis darbas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis48 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis3.28 MB
Autoriusmantas3x
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasTuzikienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Namu kompiuterio ausinimo sistemos modifikavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą