Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Mikroprocesoriai (14)

Mikroprocesoriai (14)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Egzamino teoriniai klausimai. Mikroprocesorinio įtaiso, mikroprocesorinės sistemos, mikroprocesoriaus ir mikrovaldiklio apibrėžimai. Mikroprocesorinių sistemų architektūrų tipai. Mikroprocesoriniuose įtaisuose naudojamos skaičiavimo sistemos. Skaičių vertimas iš vienos skaičiavimo sistemos į kitą. Dvejetainiai ir šešioliktainiai skaičiai ir veiksmai su jais (sudėtis, atimtis, loginės operacijos). Papildomas kodas. Dvejetainis - dešimtainis kodas (BCD - Binary Coded Decimai), jo vartojimas aritmetiniai veiksmai su BCD skaičiais. Mikroprocesorius, jo apibrėžimas ir pagrindiniai parametrai. Vidinė mikroprocesoriaus sandara, mikroprocesoriaus registrai. Adresavimo būdai. Tiesioginis ir segmentinis adresavimas. Mikroprocesorių komandų sistema, funkcinės grupės, komandų pavyzdžiai (pavyzdžiams naudokite mikrovaldiklių šeimos MSP430 komandas). Mikroprocesoriaus komandos sandara. Mikroprocesorinių įtaisų atmintinių tipai ir parametrai. Statinių atmintinių mikroschemos ir jų darbo laiko diagramos. Dinaminių atmintinių mikroschemos ir jų darbo laiko diagramos. Programuojamos atmintinės. Mikrovaldikliai - apibrėžimas ir savybės. Pagrindiniai kriterijai parenkant mikrovaldiklį mikroproocesorinei sistemai. Mikrovaldiklių taikymo sritys. Texas Instruments mikrovaldiklio MSP430F449 vidiniai funkciniai blokai ir jų paskirtis. Mikrovaldikio MSP430-programinis modelis. Vidiniai Aritmetinio Loginio įrenginio (CPU) registrai ir jų paskirtis. Mikrovaldiklių MSP430 adresavimo režimai ir adresavimo pavyzdžiai. Mikrovaldiklio MSP430F449 aparatinės daugybos blokas ir jo veikimo principai. Mikrovaldiklio MSP430F449 skaitmeniniai įvedimo išvedimo prievadai.

Ištrauka

1.Mikroprocesorinio įtaiso, mikroprocesorinės sistemos, mikroprocesoriaus ir mikrovaldiklio apibrėžimai. Mikroprocesorinių sistemų architektūrų tipai.

Mikroprocesoriniu įtaisu (MĮ) arba mikroprocesorine sistema (MPS) vadinamas elektroninis įtaisas, kuriame yra bent vienas mikroprocesorius. MĮ naudojami pramonėje, medicinoje, buityje ir daugelyje kitų sričių. Pavyzdžiui, MĮ yra personalinis kompiuteris, staklių ir mikrobanginės krosnelės valdymo įranga, elektroninis laikrodis ir t.t. Bendru atveju mikroprocesorinį įtaisą (1 pav.) sudaro mikroprocesorius, atmintis (programų ir duomenų) bei periferiniai įvedimo - išvedimo įrenginiai (I/O). MĮ skirtas skaitmeninio informacijos apdorojimo algoritmų programinei realizacijai. Pagrindinis informacijos apdorojimo elementas čia yra mikroprocesorius. Mikroschemų skaičius, sudarantis mikroprocesorinį įtaisą, svyruoja nuo vieno iki keleto dešimčių.
Mikroprocesorius apdoroja informaciją. Sistemine magistrale (System Bus) cirkuliuoja duomenys, adresai ir valdymo signalai. Pastoviojoje atmintinėje (ROM – Read Only Memory) saugoma minimali informacija, būtina įtaiso sistemos veikimui valdyti. Joje gali būti programa valdanti viso įtaiso veikimą. Operatyviojoje atmintinėje (RAM – Random Access Memory) saugomi duomenys, tarpiniai skaičiavimų rezultatai ir įtaiso valdymo programos. Programa į atmintinę įrašoma nuosekliai. Per sąsajas (Interface) MĮ bendrauja su kitais įrenginiais, gauna iš jų ir jiems siunčia informaciją. MĮ gali būti keli vienodi ar skirtingi mikroprocesoriai, jis gali turėti kelias sąsajas, įvairių tipų bei paskirties magistrales ir atmintines.

Mikrovaldikliai tarpe kitų mikroprocesorių klasei priklausančių DIS išsiskiria tuo, kad jų vidinėje struktūroje yra atitinkamas funkcinių elementų rinkinys. Mikrovaldiklio DIS viduje gali būti integruoti šie funkciniai blokai: CPU, atmintis (ir ROM, ir RAM), LCD kontroleris, laikmatis (Taimer), USART, TKA kontroleris, pertraukimų kontroleris, keitikliai analogas kodas (ADC) ir kodas analogas (DAC) ir kt. Galimi tokie mikroprocesorinę sistemą sudarančių funkcinių elementų realizavimo būdai:
• vieno elemento funkcijas realizuoja keletas IS;
• kiekvieną funkcinį elementą atitinka atskira didelės integracijos schema, realizuojanti jo funkcijas;
• keli (arba visi) funkciniai elementai realizuoti viename DIS (mikrovaldilkis).
Jeigu visi MPS funkciniai elementai yra vienoje DIS, ji vadinama vienkristaliu mikrokompiuteriu, arba mikrovaldikliu (microcontroller).
Mikrovaldikliai naudojami skaitmeninėje elektronikoje, kur nereikia atlikti itin sudėtingų skaičiavimų realiame laike. Jie itin patogūs ir lankstūs dėl įvairios periferijos integracijos, galimybės suderinti analogines ir skaitmenines grandines, galimybės atnaujinti projektą, neatliekant pakeitimų schemoje, bei sąlyginai nedidelės kainos.
Mikroprocesorinės sistemos architektūra sąvoka apjungia:- vidinės architektūros tipą (Harvardo – kai mikroprocesorius naudoja atskiras magistrales duomenims ir komandoms įvesti / išvesti, ar Von Neumano – kai duomenų ir komandų skaitymui / rašymui naudojama ta pati magistralė);- ryšio su mikroprocesorinės sistemos mazgais metodus ir priemones;- sąsajos skilčių skaičių ir organizavimo principus;- registrų kiekį ir darbo su jais būdus;- duomenų formatą;- komandų sąrašą ir adresavimo metodus;- pertraukčių aptarnavimo būdus.
rograminiu būdu valdomas skaitmeninės informacijos apdorojimas. Mikroprocesorius operuoja tik dvejetainiais duomenimis, todėl norint išsiaiškinti mikroprocesoriaus veikimo principus svarbu perprasti pagrindines skaičiavimo sistemas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių konspektas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasKonspektai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis33.67 KB
Autoriusernis
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2012 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikroprocesoriai (14) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2012 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą