Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuteriai>Paskirstytosios duomenų bazių sistemos

Paskirstytosios duomenų bazių sistemos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Paskirstytosios DBS. DBVS architektūros. Paskirstytųjų DBS privalumai. Sėkmingo DBVS veikimo faktoriai. Duomenų organizacija. Horizontali fragmentacija.Vertikali fragmentacija. Užklausų apdorojimas paskirstytose DB. Semantinė duomenų kontrolė. Paskirstytas transakcijų valdymas. Paskirstytosios ir lygiagrečios DB sistemos. Taikymai. Mobilios paskirstytosios DB. Paskirstytų duomenų saugyklos. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje kaupiamų duomenų vis daugėja. Tam reikia ir vis didesnių duomenų kaupyklų. Nors galioja įvairūs kompiuterinių resursų indeksavimo dėsniai, tačiau saugojimo poreikis didėja didesniu greičiu. Kita vertus organizacijos irgi plečiasi geografiškai, apsijungia, o atstovybėms duomenų reikia ne mažiau nei centrinei būstinei. Tenka spręsti duomenų paskirstymo problemas – ar duomenis siuntinės brangesniais tolimais kanalais, ar turėti dažnai naudojamus duomenis pas save?
Šio referato tikslas ir bus duomenų bazių paskirstymo aptarimas. Referatas apima tokius klausimus, kaip paskirstytųjų duomenų bazių kūrimo principai, esybių-ryšių fragmentacija ir paskirstymas. Taip pat – paskirstytas transakcijų vykdymas ir užklausų apdorojimas bei patikimumas. Šiek tiek apžvelgiamos lygiagrečiosios DBS. Pabaigoje trumpai panagrinėjami paskirstytųjų DBS taikymai ir perspektyvos.
3. Paskirstytosios DBS
Paskirstytąsias duomenų bazes (PDB) galima apibūdinti kaip kelių logiškai susijusių duomenų bazių, paskirstytų kompiuterių tinkle, junginį. Savo ruožtu paskirstytų duomenų bazių valdymo sistema (PDBVS) – tai programinė įranga, valdanti PDB ir suteikianti prieigos mechanizmą, nuslepiantį nuo vartotojų tokį DB paskirstytumą.
Taigi remiantis ankstesniais dviem apibrėžimais galima apibrėžti paskirstytąsias duomenų bazių sistemas (PDBS) – tai paskirstytų duomenų bazių ir paskirstytų duomenų bazių valdymo sistemos junginys. Formulių mėgėjams galima pateikti išraišką: PDBS = PDB + PDBVS.
Tikslumo dėlei reiktų pabrėžti, kad PDB tai ne šiaip kompiuterių tinkle padėta DB (tai būtų centralizuota DB tinklo mazge). PDB būtinas susijusių duomenų paskirstymas kompiuterių tinkle. Taip pat pažymėtina, kad PDBVS turi tokias pat savybes (neskaitant paskirstymo, kaip savybės), kaip ir paprasta DBVS – tai ne šiaip nutolusi failų sistema. Bendru atveju PDBS galima pavaizduoti taip:

3.1. DBVS architektūros
Kadangi duomenų bazės tiesiogiai susijusios su duomenų saugojimo įrenginiais, tai galima išskiriamos 3 pagrindines architektūras pagal duomenų saugojimo įrenginių (operatyvinė atmintis ir diskinė (pastovi) atmintis) dalinimąsi tinkle:
• Bendros operatyvinės atminties – skaičiavimo įrenginiai dalinasi bendra operatyvine, bet turi atskirus diskinės atminties įrenginius.
• Bendros diskinės atminties – skaičiavimo įrenginiai turi savo atskiras operatyvines atmintis, bet bendrą diskinę atmintį tinkle.
• Nieko bendro – tinklo mazgai turi savo individualius skaičiavimo, operatyvinės bei diskinės atminties įrenginius.
Pastaruoju metu populiariausia pastaroji architektūra dėl galimybės pritaikyti pigias personalinių kompiuterių technologijas. Pirmoji architektūra labiau siejama su lygiagrečiosiomis DB, nes tokia architektūra būdinga simetrinėms daugiaprocesorinėms sistemoms ir DB paskirstymas yra lokalus. Antroji architektūra taip naudojama dideliuose duomenų saugojimo tinkluose (SAN – storage area network). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKompiuterių referatas
KategorijaInformatika >  Kompiuteriai
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis270.77 KB
AutoriusRomas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasO. Vasilecas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paskirstytosios duomenu baziu sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • O. Vasilecas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą